Parking pitch en Dragons’ Den maken minor Ondernemen & Innoveren extra uitdagend

- …
- HAS Organisatie
- Actualiteit
- Showcases
- Parking pitch en Dragons’ Den maken minor Ondernemen & Innoveren extra uitdagend
“Ik ben heel ondernemend ingesteld en omdat ik wilde ontdekken of het ondernemerschap bij mij past, heb ik me aangemeld voor deze minor. Ik vond het heel leuk om een eigen businessidee uit te werken. Mijn concept gaat over het positioneren van bedrijven en grafisch design. Veel bedrijven zetten niet de juiste communicatiemiddelen in om hun doelgroep te bereiken. Soms weten ze zelfs niet goed wie hun doelgroep is. Ik wil ze helpen zichzelf op de juiste manier in de markt te positioneren, onder meer door vast te stellen wat hun identiteit is en wat hen van concurrenten onderscheidt. De Dragons’ Den was echt een hoogtepunt. Ik ben over het algemeen niet zo gespannen voor presentaties en ik vond het vooral heel tof om te doen en ook leerzaam. Ik heb er zelfs nog contacten aan overgehouden. Binnen de individuele opdracht die ik nu doe voor mijn afstuderen ga ik verder met mijn concept.”
![]()
“De minor sprak me aan omdat binnen de afstudeerrichting Design van de opleiding Food Innovation die ik doe de nadruk ligt op het ontwikkelen van innovatieve en creatieve concepten en niet op hoe je die vervolgens vertaalt naar de markt. Hier wilde ik graag meer over weten. De grootste uitdaging binnen de minor vond ik de parking pitch. Ik ben altijd geneigd veel te veel te vertellen. Het was een goede les in kort en krachtig formuleren omdat je maar zo weinig tijd hebt. Mijn businessconcept gaat over toetjes. Het viel me op dat de toetjes voor kinderen in de supermarkt meestal buiten de schijf van vijf vallen. Hier heb ik een concept voor ontwikkeld en een nieuw toetje gecreëerd. Ik zou graag met het concept verder willen, maar omdat ik nu stageloop, heb ik er weinig tijd voor. Ik ben wel in gesprek met een partner om het op de markt te zetten onder hun label. Hopelijk kan ik het in de toekomst weer oppakken.”
![]()
“Ik had al een hele tijd een idee met betrekking tot gewasbescherming in mijn hoofd dat bijdraagt aan het verbeteren van voedselveiligheid, het beperken van emissievormen bij het uitvoeren van gewasbescherming en dat bijdraagt aan een circulaire landbouw. Binnen de minor kreeg ik de kans voor het eerst met dit idee aan de slag te gaan. Ik vond het echt geweldig, ik heb enorm veel geleerd en ontdekt wat mijn unique selling points zijn en op wie mijn idee impact kan hebben. De 10 minuten bij de Dragons’ Den vond ik wel een beetje kort, mijn idee is behoorlijk complex en lastig in zo’n korte tijd uit te leggen. Maar het was een leuke ervaring en ik kreeg positieve reacties. Ik ga zeker met mijn idee verder. Sterker nog: ik doe nu een module over ondernemen en financiën en daarin richt ik mij op de financiële kant van mijn concept."
![]()