Het programma volgt spoedig.
Week van de Biodiversiteit 2026
Studenten van de opleiding Ad Groene Leefomgeving organiseren excursies op en rond het HAS terrein en het Westerpark. Het inventariseren van biodiversiteit in stedelijke omgeving en biodiversiteit in beheer en onderhoud gekoppeld aan verschillende thema’s zoals vegetatie, vogels, insecten, waterleven etc. staat hierbij centraal. Sluit gezellig aan bij een van deze excursiesmomenten en help ons om zoveel mogelijk soorten te ontdekken
Wat is de HAS BioBlitz?
De HAS BioBlitz is een grootschalige natuurinventarisatie waarbij we samen proberen om in korte tijd zoveel mogelijk soorten waar te nemen op één locatie. Gewapend met apps als ObsIdentify en Merlin Bird ID, of met hulpmiddelen als verrekijkers, insectennetjes, wildcamera’s en vogelsensoren, breng je zelf in kaart wat er leeft rondom de HAS en in het Westerpark.
Iedere week staat er een andere soortgroep centraal, van planten tot slakken en van vogels tot insecten. Je kunt aansluiten bij lunchwandelingen of zelfstandig op pad gaan met een app op je smartphone. Er is voor ieder wat wils – of je nu student, collega, buurtbewoner of natuurliefhebber bent.
Programma
Mensen worden altijd heel enthousiast als ze de naam van een dier of plant kennen. Dat draagt echt bij aan behoud van biodiversiteit want onbekend maakt onbemind!
Dit evenement wordt georganiseerd vanuit het lectoraat Innovatieve Biomonitoring en de Associate Degree Groene Leefomgeving
Hart voor Groen
Hart voor Groen staat bij HAS green academy symbool voor het praktijkonderzoek. Via praktijkgerichte onderzoeksprojecten werken onze lectoren en docentonderzoekers aan maatschappelijke vraagstukken op het gebied van agro, food en leefomgeving.
De kennis, expertise en inzichten die ze opdoen delen ze maar al te graag, onder meer via onze website, onze onderzoekspodcast en events in verschillende vormen.