Paardensector biedt kans voor herstel biodiversiteit
Binnen Biodiverse Paardenhouderijen werken vier hbo-instellingen, zes mbo-instellingen, een universiteit en een brede groep praktijk- en maatschappelijke partners samen. Het onderzoek staat onder onder leiding van lector Duurzame Paardenhouderij en Paardensport dr. Inga Wolframm van Hogeschool Van Hall Larenstein.
De biodiversiteit in Nederland staat onder druk en er liggen duidelijke ambities om natuur te herstellen en de groenblauwe dooradering van het landschap te versterken. Juist de paardensector biedt daarin een grote, nog onvoldoende benutte kans.
Paardenhouderijen beheren in Nederland naar schatting circa 230.000 hectare grond, maar worden nog maar beperkt meegenomen in beleid en stimuleringsregelingen rond natuurinclusief grondgebruik en de duurzaamheidstransitie in het landelijk gebied.
Op meerdere gebieden waarde toevoegen
“De kracht van dit project zit in de combinatie,” zegt Wolframm op de website van Hogeschool Van Hall Larenstein. “Een biodiverse inrichting kan tegelijk waarde toevoegen voor natuur, paard, landschap en bedrijf. Juist daarin ligt de maatschappelijke betekenis van de paardensector.”